Új technológiával, bővített kapacitással biztosít egészségesebb környezetet a csepregi szennyvíztisztító

A Környezet- és Energiahatékonysági Operatív Program (KEHOP) egyik fő célkitűzése a települési vízellátás, a szennyvízelvezetés és -tisztítás, valamint a szennyvízkezelés fejlesztése volt. A prioritás keretében megvalósult projektek látványos eredményeket értek el, hiszen mintegy 300.000 ember jut hozzá jobb ivóvízellátáshoz, és megközelítőleg ugyanennyien részesülnek javított szennyvízkezelésben.  Az egyik ilyen eredményesen végrehajtott fejlesztés „A szennyvíztisztító telep korszerűsítése Csepregen” című projekt, amelynek célja egy korszerű szennyvíztisztító és a hozzá kapcsolódó szennyvízcsatorna-hálózat kiépítése volt. A fejlesztésnek köszönhetően a térségi...

Korszerűbb ivóvíz-rendszerrel gazdagodott három Vas vármegyei település

Új technológia bevezetésével javították Répcelak, Csánig és Nick térségének vízminőségét. A Környezet- és Energetikai Hatékonysági Operatív Program támogatásával átalakították valamint modernizálták a répcelaki vízműtelep kezelőépületét, és benne egy új, óránként harminc köbméteres kapacitású vízkezelési, víztisztítási technológiát vezettek be, illetve vezérlő automatikát építettek ki. A lakosság ivóvíz-ellátása a legfontosabb közszolgáltatások egyike, nélkülözhetetlen emberi szükségletet és társadalmi-közegészségügyi igényt szolgál. A folyamatos lakossági ellátás mellett a fejlesztés fontos szempontja volt az, hogy a három érintett településen iskolák és...

Hírlevél

© 2024 Együtt fejlődünk

Megszakítás