Még korszerűbb eszközökkel a betegek biztonságáért

2024. 07. 22.

A 21. századi elvárásoknak megfelelő, korszerű betegazonosító, levegőfertőtlenítő és kézhigiénés rendszerek támogatják a páciensek gyógyulását a Bács-Kiskun Vármegyei Kórházban, amely a térség és az ország legnagyobb egészségügyi intézményei közé tartozik. A 2014 és 2020 közötti európai uniós támogatási időszakban, a Széchenyi 2020 program által biztosított forrásokból megvalósított komplex infrastrukturális beruházások nagyban segítik az ellátással összefüggő fertőzések visszaszorítását.

A Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház infrastruktúráját az elmúlt években több területen is megújították, ám a korábbi beruházások nem terjedtek ki a betegbiztonság növelését célzó fejlesztésekre. A Széchenyi 2020 programból elnyert támogatást olyan betegazonosító rendszer kiépítésére fordították, amely integrálódik a kórház által már addig is használt folyamatokba. Az informatikai elemeket is tartalmazó fejlesztések eredményeként a betegazonosítás minősége és pontossága jelentős mértékben javult az ápolási és ellátási folyamatok elektronikus rögzítésének köszöhetően, a dokumentálásához szükséges munkaidő pedig számottevően csökkent. A rendszer százötven vonalkód-olvasóval, hatvan vonalkód-nyomtatóval, kilencvenezer karszalaggal segíti a betegazonosítási folyamatokat a regisztrációban, az elektronikus adatrögzítésben, az egészségügyi beavatkozásoknál, illetve a diagnosztikus területeken.

A Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház a vármegye legnagyobb ellátójaként egyben a dél-alföldi térség egyik egészségügyi súlypontját is jelenti. Három telephelyén – Kecskeméten, Kiskunfélegyházán és Kalocsán – évente mintegy nyolcvanhatezer fekvőbeteget látnak el, a rendelőintézetekben pedig az éves betegforgalom csaknem két és fél millió fő. A betegek gyógyulásáért mintegy kétezer-ötszáz alkalmazott dolgozik az intézményben, akik járóbeteg-ellátásban hetente négyezer-nyolcszáz szakorvosi és ezer nem szakorvosi órát teljesítenek. A kórház tizenhárom szakmában és tizenhat szervezeti egységben a progresszív ellátás legmagasabb szintjén nyújt ellátást.

Mindezek hatványozottan indokolták a korszerű kézhigiénés rendszerek kialakítását. Az elnyert támogatásnak köszönhetően a kórház ezerszázhuszonöt fali adagolót szerzett be és helyezett ki a három telephelyén. Továbbá nyolcvan darab figyelemfelkeltő színű fali adagolót, ötven-ötven zárható, úgynevezett vandálbiztos és szenzoros adagolót vásároltak. Mivel a pályázat lehetőséget adott fogyó anyag beszerzésére is, a támogatásból ezerháromszáz liternyi alkoholos kézfertőtlenítőszert is vettek. A korszerű levegőfertőtlenítésről huszonegy új, mobil, a kórtermekben használható légtechnikai fertőtlenítő berendezés gondoskodik, továbbá két automata endoszkópmosó gép és egy speciális kézi fertőtlenítő asztal is segíti a kórház munkáját.

A 2014 és 2020 közötti európai uniós támogatási időszakban megvalósított fejlesztések révén jelentősen mérséklődött az intézményben a kórházi eredetű fertőzések száma, valamint gyorsabbá és hatékonyabbá vált az ellátás.

A program az EFOP-2.2.18-17-2017-00056 projektnek köszönhetően, európai uniós forrás bevonásával valósulhatott meg.

További részletek a támogatott projekt keresőben:Tovább

Hírlevél

© 2024 Együtt fejlődünk

Megszakítás