Európában évente 1,5 milliónál is több munkahelyi kézbaleset történik, ezért a jó minőségű védőkesztyűkre mindig nagy a kereslet. A kiváló produktumokhoz korszerű, hatékony eszközökre és folyamatokra van szükség, a fejlődést, még több és jobb termék előállítását a Glovita Kesztyű Zrt. esetében európai uniós támogatás segítette.
A minőségi védőkesztyű gyártásban élen jár a Győrben található vállalat, amely Európa egyik legnagyobb kötött kesztyű gyára. A termékek 25%-át Magyarországon, 75%-át pedig nyugat-európai piacokon értékesítik. Az 1929-ben alapított vállalkozás kezdetben harisnyagyártással foglalkozott, majd az 1970-es évektől a kesztyűgyártás is kezdetét vette japán automata kötőgépeken. Később azonban a bevásárlóközpontok létrejöttével és a távol keleti piac révén háttérbe szorult, majd véglegesen megszűnt a divatkesztyűk készítése a cégnél, és helyette teljes mértékben a munka- és áruvédelmi kesztyűk előállítására összpontosítottak.
A gyártási folyamat magas szinten automatizált. A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program biztosította forrásból végeztek kapacitásbővítő beruházásokat, amelybe beletartozott nyolc darab korszerű, újgenerációs japán SHIMA SEIKI kesztyűkötőgép beszerzése is, a nehezebben feldolgozható műszaki fonalak alkalmazása pedig egyszerűbbé vált. Így a gyártás már 300 gépen keresztül zajlik, ezzel is elősegítve a hatékonyabb és intenzívebb termelést.
Ezen kívül egy úgynevezett VIDEOJET tintasugaras feliratozó készülékkel is gyarapodott a cég eszközkészlete, mely nagy teljesítményű, gazdaságosan működtethető és a legkorszerűbb elektronikai vezérléssel rendelkezik. Menürendszere grafikus kijelzőn könnyen áttekinthető, ezáltal a kesztyűre nyomtatott felirat egyszerűen változtatható, és mosás után is olvasható marad. További különlegesség, hogy környezetbarát megoldásként a vállalkozás PET palackokból újrahasznosított kesztyűket is gyárt.
A kapacitásbővítés révén a cég évi több mint hat millió pár munkavédelmi kesztyű előállítására képes, amely európai viszonylatban is igen kiemelkedő teljesítmény. Szükség is van a hatalmas mennyiségre, hiszen a műszeripartól az anyagmozgatáson át az autó-, élelmiszer-, építőipar, valamint a mezőgazdaság, fémmegmunkálás és az egészségügy területéig rengeteg helyen dolgoznak kötött kesztyűben a szakemberek.
A GLOVITA Kesztyű Zrt. a beruházásnak köszönhetően megnövelte kapacitását és eszközállományát, sikerült a cég termelési és mennyiségi mutatóit javítani, valamint a hazai és külföldi piacon betöltött szerepét is tovább erősíteni.
A program a GINOP-1.2.3-8-3-4-16-2017-00432 projekt keretében, európai uniós forrás bevonásával valósult meg.
További részletek a támogatott projekt keresőben:Tovább