A Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei településen sikeres uniós fejlesztést valósítottak meg azzal a céllal, hogy az óvodás és általános iskolás gyermekek, valamint az arra rászorulók közétkeztetése modern környezetben valósulhasson meg.
A város önkormányzata 2009-ben hozta létre a Sajószentpéteri Közétkeztetési Nonprofit Kft.-t, hogy elődeinél hatékonyabb, magasabb minőségű és színvonalú ellátást biztosítson a város közétkeztetése kapcsán, mely elsősorban a Sajószentpéteri Kossuth Lajos Általános Iskola és két tagintézményének (Hunyadi Mátyás Tagiskola, Móra Ferenc Tagiskola) kiszolgálását jelenti. Napi szinten 1045 adag lefőzött étel készül el a mintegy 580 általános iskolás, 260 óvodás, 25 bölcsődei korú gyermek, valamint 180 rászoruló felnőtt számára.
A fejlesztés révén megújult egykori Kristály étterem 1985-86 között épült, és több mint 25 éven keresztül nem történt semmilyen karbantartási munka az épületben. Azonban 2013 nyarán a Start közmunkaprogram értékteremtő II. programelem keretében külső hőszigetelést, illetve színezést kaptak az épület falai. A Terület- és Településfejlesztési Operatív Program támogatásának elnyerését követően azonban már a legjelentősebb épületkorszerűsítő és alapinfrastruktúrát fejlesztő munkálatok tudtak megvalósulni. Megtörtént az elektromos hálózat, valamint az ivóvíz- és szennyvízhálózat korszerűsítése, a fűtésrendszer modernizációja. Megfelelő szellőzőrendszert alakítottak ki, és az épület akadálymentesítésére is sor került. A konyhai részlegen az egészséges, korszerű táplálkozást szolgáló konyhatechnológiai fejlesztések mentek végbe, diétás konyha került kialakításra, valamint egy hűtőkamrával is létesítettek.
A beruházásnak köszönhetően egy teljesen megújult, korszerű étterem várja az ott étkezőket, továbbá az épületben megvalósult fejlesztések következtében az energiafelhasználás is csökkent, ezzel biztosítva a sokkal költséghatékonyabb működést.
TOP-1.1.3-15-BO1-2016-0014Sajoszentpeter-es-tersege-korszeru-kozetkeztetesi-infrastrukturajanak-megteremtese
A program a TOP-1.1.3-15-BO1-2016-0014 projekt keretében, európai uniós forrás bevonásával valósult meg.
További részletek a támogatott projekt keresőben:Tovább