Eredményesek a munkaerőpiaci jelenlétet erősítő Pillér projektek

2024. 11. 29.

Szakmai fórumot tartottak 2024. november 27-én, Nyíregyházán, aminek egyik központi témája a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz (GINOP Plusz) támogatásával megvalósuló Ifjúsági Garancia Plusz volt.

A 2021-27-es programozási időszak stratégiai fontosságú műveletei (operations of strategic importance, OSI), a Pillérek egyik célja, hogy nagyobb láthatóságot biztosítsanak az uniós támogatásoknak, széles körben megmutatva az elért eredményeket a polgárok számára. A 2021-27-es programozási időszakban minden operatív programhoz tartoznak Pillérek. A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz (GINOP Plusz) egyik Pillére az országos szinten megvalósuló „Ifjúsági Garancia Plusz”. A 200 milliárd forintos keretösszegű program célja, hogy a 15-30 év közötti fiatalokat munkához, munkatapasztalathoz vagy piacképes tudás megszerzéséhez segítse.

Országosan mintegy 200 milliárd forint áll rendelkezésre az Ifjúsági Garancia programban 2027-ig azzal a céllal, hogy minél többen tudjanak a magyar munkaerőpiacon munkát vállalni. A gazdaságfejlesztés és a foglalkoztatás szempontjából az észak-magyarországi régió kap jelentős szerepet a következő években, így a munkalehetőségekből sem lesz hiány többek között Nyíregyházán és Debrecenben sem. Annak érdekében, hogy a megfelelő munkaerőt megtalálják, áprilisban elindult az Ifjúsági Garancia Plusz program. Több mint tízezer 30 év alatti fiatal ennek a programnak a keretében már dolgozik Magyarországon. A 30 éven felüliek körében ez a szám 11 ezer, itt kicsit később indult a program, de nagyobb a merítési bázis, ezért nagyobb létszámot tudtak bevonni. Döntő többségüket az építőiparban, a szálláshely-szolgáltatás területén, a vendéglátásban vagy a kereskedelemben foglalkoztatják, és mindkét programban a résztvevők több mint 90 százaléka mikro- és kisvállalkozásoknál dolgozik.

A fórumon elhangozott, hogy a kormány az Európai Szociális Alap Plusz társfinanszírozásával elindított Ifjúsági Garancia Plusz stratégiai programban 100 milliárd forint európai uniós támogatást használhat fel a 15-29 év közötti munkanélküli, inaktív, nem dolgozó és nem tanuló fiatalok munkához, munkatapasztalathoz és piacképes tudáshoz történő segítésére. A projekt Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei forrásösszege mintegy 12,3 milliárd forint. A 30 év felettieket érintő programra több mint 78 milliárd forintot fordítanak, ebből az összegből a vármegyébe 7 milliárd forint érkezik.

Hírlevél

© 2024 Együtt fejlődünk

Megszakítás