GINOP Plusz pillér segíti a NEET fiatalokat

2025. 01. 14.

Az Ifjúsági Garancia Plusz pillérnek köszönhetően 2025-től a Komárom-Esztergom Vármegyei Kormányhivatalban is elérhetővé vált a pszichológiai tanácsadás a 30 év alatti, nem dolgozó, nem tanuló NEET fiatalok számára, ezzel is támogatva őket a tanulás és a munka világába való könnyebb elhelyezkedésükben.

A 2021-27-es programozási időszak stratégiai fontosságú műveletei (operations of strategic importance, OSI), közérthetőbb nevükön Pillérek egyik célja, hogy nagyobb láthatóságot biztosítsanak az európai uniós támogatásoknak, széles körben megmutatva az elért eredményeket a polgárok számára. A 2021-27-es programozási időszakban minden operatív programhoz tartoznak Pillérek. A GINOP Plusz egyik legjelentősebb pillére az Ifjúsági Garancia Program Plusz. A 200 milliárd forintos keretösszegű program célja, hogy a 15-30 év közötti fiatalokat munkához, munkatapasztalathoz vagy piacképes tudás megszerzéséhez segítse.

Az Ifjúsági Garancia Plusz programban az egyéni, illetve csoportos tanácsadások már eddig is elérhetők voltak. A mostani pilot program egy remek további lehetőség arra, hogy egy sokkal személyre szabottabb, az egyénre jobban fókuszáló foglalkozást nyújtson a fiataloknak, akik így még sikeresebben valósíthatják meg kitűzött céljaikat. Az Országos Foglalkoztatási Közhasznú Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság (OFA), mint konzorciumi partner végzi a pszichológiai szolgáltatást, amely jelenleg már három megyében is működik, köztük Komárom-Esztergomban.

A tartós elhelyezkedéshez sok esetben nem elég a szaktudás és a tapasztalat, ha esetleg önbizalomhiány, az elesettség érzése, vagy egyéb lelki tényezők is állnak a háttérben. A résztvevő fiatalok egyórás, egyéni foglalkozás keretében kezdhettek bele egy – reményeink szerint – építő jellegű folyamatba, amely kellő önmunkával, az egyéni képességeik felmérésével és saját céljaik kitűzésével közelebb viheti őket a mielőbbi, sikeres, tartós elhelyezkedéshez, vagy éppen egy új képesítés megszerzéséhez, ami ugyancsak a munkaerőpiaci versenyképességük esélyeit növeli.

A cél, hogy a teljes országban bevezessék és elérhetővé tegyék ezen pszichológiai szolgáltatást. Az OFA szakemberei a próbaidőszakot követően a tapasztalatok, észrevételek és a mindennapi munkába való beépíthetőséget tekintve szükség esetén módosítják, tökéletesítik az új tanácsadási forma részleteit.

Forrás: Komárom-Esztergom Vármegyei Kormányhivatal

Hírlevél

© 2024 Együtt fejlődünk

Megszakítás