A Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program támogatásával megvalósított projekt keretében új természetismereti élménypark létesült.
A Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság működési területén Natura 2000 területet bemutató hálózat kialakítása infrastruktúra-fejlesztéssel című projekt keretében a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóságnak köszönhetően a Dél-Balatoni berkek világába nyerhetünk bepillantást.
Sokak számára bizonyára nem ismert, hogy a Balaton délnyugati térsége egy különleges mocsárvilágot rejt magában. Egykoron a Nagyberek a Balaton legnagyobb öble volt. Idővel e gyönyörű táj természetes mocsaras élőhelyeinek jelentős hányada megszűnt. A Fehérvízi láp, az Ordacsehi-berek, valamint a Pogányvölgyi rétek az Európai Unió Natura 2000 hálózatához tartozó területként egyaránt védettséget élveznek, hiszen számos védett és fokozottan védett állat- és növényfajnak adnak otthont.
A Natura 2000 „fogadókapuja”, a Nagy-berek világát bemutató interaktív kiállítás természetismereti és társadalomtörténeti bemutatót, filmeket foglal magában, valamint tematikus foglalkozásokat biztosít iskolás csoportok részére.
A Mocsári teknős tanösvény közel egy kilométerét végigjárva egyebek mellett megismerkedhetünk az Ordacsehi-berek történetével, a Natura 2000 területek jelentőségével, a vizes élőhelyek helyreállításának fontosságával, a területen található élőhelyekkel, a berek élővilágával, valamint az itt élő őshonos élőlényeket veszélyeztető inváziós élőlényekkel.
A látogatóközpont Fonyódligeten, az Ordacsehi-berek szélén várja a berek, a lápok, mocsarak természeti értékei iránt érdeklődő látogatókat.
A program a KEHOP-4.1.0-15-2016-00086 projekt keretében, európai uniós forrás bevonásával valósulhatott meg.
További részletek a támogatott projekt keresőben:Tovább