A korábbi nagy érdeklődésre való tekintettel folytatódik a hazai vállalkozások képzéseinek támogatása: 2025. márciusától további 15 milliárd forint uniós forrás áll a magyar vállalkozások rendelkezésére a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz (GINOP Plusz) keretében, ami biztosíthatja a termelékenységük javulásához szükséges munkaerő képzését.
A 2021-27-es programozási időszak stratégiai fontosságú műveletei (operations of strategic importance, OSI), közérthetőbb nevükön Pillérek egyik célja, hogy nagyobb láthatóságot biztosítsanak az uniós támogatásoknak, széles körben megmutatva az elért eredményeket a polgárok számára. A GINOP Plusz egyik pillére A munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül. A program 2021-ben indult a Nemzetgazdasági Minisztérium és a Kulturális és Innovációs Minisztérium kezelésében, a területileg illetékes kormányhivatalok közreműködésével.
A magyar munkaerő versenyképességének megőrzése érdekében elengedhetetlen, hogy a munkavállalók rugalmasan tudjanak alkalmazkodni a strukturális változásokhoz, a technológiai fejlődéshez és a digitalizációhoz. A 70 milliárd forint keretösszegű projekt felnőttképző intézmények bevonásával támogatja a dolgozók kompetenciafejlesztését, oktatását. Az eddigi három szakasz során összesen több mint 23 milliárd forint támogatást ítéltek meg, ebből 13 milliárd forintot költöttek a hazai vállalkozók a munkavállalóik képzési költségeire. A program negyedik szakasza számos újítást tartalmaz az előzőekhez képest: többek között bővül a támogatásra jogosultak köre, emelkednek az elszámolható képzési óradíjak, valamint a mikro-, kis- és középvállalkozások esetében a maximális támogatási összeg 75 millió forintról 100 millió forintra nő.