Hazai és uniós célok elérését segíti elő a Szent István Egyetem által elnyert energiahatékonysági pályázat, melynek keretében az intézmény három Campusán helyeztek el napelemes rendszereket, hogy részben kiváltsák a helyi villamos energia fogyasztást, illetve minél inkább környezetbaráttá tegyék a működést.
Az egyetem két budapesti (Túri István úti, Thököly úti) és egy gödöllői helyszínen helyezett el elektromos hálózatra termelő háztartási méretű kis erőműveket. A Kertészettudományi Kar Soroksári Tanüzemét, az Ybl Miklós Építéstudományi Kart, valamint a Gödöllői Campust érintő fejlesztés a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program keretében valósult meg uniós társfinanszírozással. A projekt által sikerült a fosszilis alapanyagokkal előállított villamos energiát egy sokkal környezetkímélőbb technológiával felváltani, ezzel is növelve a megújuló energia-felhasználást és annak terjedését. A napelemes rendszerek kihelyezésével az egyetemnek lehetősége nyílt egy jóval gazdaságosabb és energiahatékonyabb üzemelést biztosítania. A napelemek élettartama 18 évre tervezett, mely időszak alatt a beruházás összköltsége is megtérül.
Az újítások hosszú távon fenntarthatóbbá teszik az intézmény működését, miközben hozzájárulnak fontos hazai és uniós energetikai célok eléréséhez.
A program a KEHOP-5.2.11-16-2016-00022 projekt keretében, európai uniós forrás bevonásával valósult meg.
További részletek a támogatott projekt keresőben: Tovább