Megújuló energiával a mentés szolgálatában – napelemes fejlesztések az Országos Mentőszolgálatnál

2025. 07. 07.

A mentők mindennapi munkáját a legtöbben csak akkor tapasztaljuk meg, amikor a legnagyobb szükség van rájuk. Kevesen gondolunk bele, hogy az Országos Mentőszolgálat – amely 1948 óta egységes szervezetként működik – nemcsak az életmentésben jár élen, hanem a fenntarthatóság és környezetvédelem területén is egyre nagyobb hangsúlyt kap a tevékenységük.

Uniós támogatású projektnek köszönhetően országszerte kilenc mentőállomás tetején, valamint a budapesti Róbert Károly körúti központi irodaházban korszerű napelemes rendszerek épültek ki, Budapesten kívül Kaposvár, Eger, Miskolc, Kecskemét, Szekszárd, Szombathely, Tatabánya és Békéscsaba mentőállomásaira került napelemes rendszer. A Tatabányán megvalósult földre telepített blokk különlegessége, hogy kifejezetten ehhez a helyszínhez tervezett tartószerkezetekkel épült meg. Összesen több mint 1300 napelem modul termeli a villamos energiát, amely jelentős költségmegtakarítást eredményez az intézmény működésében.

Az Országos Mentőszolgálat példája jól mutatja, hogy a fenntarthatóság és a korszerű egészségügyi ellátás kéz a kézben járhat. A szervezet számára a környezettudatosság nem új keletű szempont, hiszen országos lefedettségű, nagy energiaigényű infrastruktúrával rendelkezik, így különösen fontos, hogy hosszútávon fenntartható, környezetbarát megoldásokat alkalmazzanak. A jelen beruházással nemcsak a vásárolt villamosenergia mennyisége csökken jelentősen, de az Országos Mentőszolgálat is hozzájárul ahhoz a globális célkitűzéshez, hogy egyre nagyobb mértékben támaszkodjunk megújuló energiaforrásokra, és mérsékeljük az üvegházhatású gázok kibocsátását. A jövőben pedig a most elért költségmegtakarítás további fejlesztések alapját képezheti, hogy a mentők minden helyzetben a lehető legmodernebb környezetben végezhessék létfontosságú munkájukat.

Kaposvar_beruhazas-utani-allapot_75401658

kép 3 / 4

A program a KEHOP-5.2.11-16-2017-00106 projekt keretében, európai uniós forrás bevonásával valósult meg.

További részletek a támogatott projekt keresőben:Tovább

Hírlevél

© 2024 Együtt fejlődünk

Megszakítás