A közelmúltban számos technikai fejlesztés tette egyszerűbbé a hivatalos ügyintézést. Az ügyfélkapu rendszer és a hozzá csatolt, folyamatosan bővülő szolgáltatások sora mind-mind elősegítették a digitális ügyintézés térnyerését. Ebből a folyamatból a Magyar Államkincstár sem maradhatott ki.
Európai uniós támogatásnak köszönhető nagy volumenű projektben a Magyar Államkincstár új integrált ügyintézői felületet fejlesztett ki, aminek köszönhetően gyorsabban és egyszerűbben intézhetjük hivatalos ügyeinket a Kincstár oldalán. A projekt középpontjában a hatékony működés kialakítása, a mindenkori jogszabályoknak való teljes körű megfelelés, a változó jogszabályi környezetre való rugalmas és gyors reagálás, valamint a társadalmi elvárásoknak való megfelelés állt. E célokat szem előtt tartva a fejlesztők a nyugdíjbiztosítás, egészségbiztosítás valamint a számlavezetés területén alkalmazott informatikai rendszereket modernizálták.
Az új integrált ügyintézői felület, számos nyugdíjbiztosítási és családtámogatási eljárásban megvalósítja a teljes elektronikus ügymenet újjászervezését a hatékony adatfeldolgozás, elbírálás, döntéshozatal, ügyféltájékoztatás érdekében. A kapcsolódó szakrendszeri fejlesztések eredményeképpen az érintett eljárási folyamatok automatizálásával jelentősen csökkent az ügyintézési idő és a munkaerőigény.
A fejlesztés során modernizálták az e-PELL rendszert is. Az e-PELL rendszer az egészségbiztosítás pénzbeli ellátásait kezeli, melyek esetlegesen bekövetkező baleset, betegség, illetve gyermek születése esetén a biztosított keresetveszteségét pótolják. Ide tartozik a táppénz, baleseti táppénz, CSED, GYED és ezek különféle formái. A projekt eredményeként, egyrészről lehetőség nyílik az ügyfelek számára a teljes körű elektronikus kapcsolattartásra a pénzbeli ellátás iránti kérelmet elbíráló kormányhivatalokkal, másrészről létrejött egy olyan országos, közhiteles nyilvántartás, amely valamennyi biztosítottra vonatkozóan tartalmazza, hogy milyen egészségbiztosítási pénzbeli ellátásban részesült.
A program a KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2016-00024 projekt keretében, európai uniós forrás bevonásával valósulhatott meg.
További részletek a támogatott projekt keresőben:Tovább