Több mint kétmilliárd forint uniós forrás Bács-Kiskun vármegye fejlesztésére

2025. 03. 27.

Ha egyszer beindul, akkor nagyon beindul – tartja egy régi mondás. Márpedig Bács-Kiskun vármegyében nagyon beindul a fejlődés, ugyanis a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) Plusz keretében tizenhét település mintegy 2,05 milliárd forintnyi európai uniós forrásból valósíthatja meg az elképzeléseit. A programok hozzájárulnak az életminőség javításához, a társadalmi kohézió növeléséhez és a generációk közötti együttműködés erősítéséhez.

A támogatásból egyaránt részesülnek kisebb és nagyobb települések: Kunszentmiklóson az elnyert 114 millió forintból az idősek számára olyan közösségi programokat indítanak, melyek a demencia lassítását tűzték ki célul, míg a gyermekek és fiatalok részére pályaorientációs tanácsadást, készségfejlesztő tréningeket és szünidei foglalkozásokat szerveznek. Ezek mellett sor kerül az egészségügyi szolgáltatások bővítésére és népszerűsítik a kerékpáros közlekedést is. Kiskunhalason a 344 millió forint egy részéből a „Tanoda” program keretében segítik a hátrányos helyzetű gyermekek iskolai előmenetelét, másrészt fiatal vállalkozóknak indítanak tréningeket a helyi gazdaság erősítésére.

Tiszakécske, Tiszaug és Szentkirály közel 191 millió forintot költhet nyitott családi rendezvényekre, gyermekek és idősek számára szervezett programokra, valamint egészségnapokra és szűrővizsgálatokra. Tasson helytörténeti programok, hagyományőrző rendezvények és szünidei gyermekprogramok segítik a generációk közötti kapcsolatok építését, a múlt értékeinek megőrzését és a közösségi élet erősítését. Kalocsán előtérbe kerülnek a fiatalok, az elnyert 190 millió forintot az Ifjúsági Példaképek Gálájának megszervezésére is fordítják, amely a kiemelkedő teljesítményt nyújtó fiatalokat díjazza. Emellett egészségnapokat és kerékpáros táborokat is szerveznek. Kiskunfélegyházán az egészségtudatosságra és a drogprevencióra helyezik a hangsúlyt 347 millió forintból.

Dunapataj, Akasztó, Harta, Solt és Dunatetétlen településeken az időseket, a nők egészségét és a bűnmegelőzést előtérbe helyező programok várják majd az érdeklődőket. A gyermekek számára pedig kézilabdatáborokban, sportfoglalkozásokon és közlekedési oktatásokon vehetnek részt a megítélt közel 198 millió forintból. Kiskőrösön 200 millió forintot fordíthatnak az idősek digitális kompetenciájának fejlesztésére, ugyanakkor érzékenyítő programok és közösségi események is szerepelnek a tervezett programok között.

A fenti sokszínű fejlesztések célja, hogy minden generáció számára jobb életkörülményeket biztosítsanak, erősítsék a közösségeket és támogassák a társadalmi integrációt. Az új programok hozzájárulnak ahhoz, hogy a vármegyében élők szélesebb körű szociális, egészségügyi és oktatási szolgáltatásokat vehessenek igénybe, miközben a helyi közösségek is összetartóbbá válhatnak.

Hírlevél

© 2024 Együtt fejlődünk

Megszakítás