Uniós támogatással lett korszerűbb és gyorsabb a halfeldolgozás

2024. 12. 02.

A hazai halfogyasztás és hal kereslet növekedéséhez elengedhetetlen, hogy a halakat feldolgozó üzemek korszerű állapotban modern felszereltséggel működjenek. A „Győri Előre” Halászati Termelő Szövetkezet sikeresen valósított meg a halfeldolgozás és a versenyképes termelékenység érdekében uniós támogatással olyan fejlesztéseket, melyekkel a vállalat további modernizációs folyamatait is erősítik.

A Bajcshal Kft. a projekt részeként elsősorban az üzemük bővítését és átépítését valósította meg. A régi épület alapterülete nagyjából 500 nm volt. A felső szint megépítésével azonban már egy 650 nm-es munkaterület áll a vállalkozás rendelkezésre. Az új épület alsó részén helyezkednek el az új öltözők, a készáru hűtőkamra, a kamionrakodó zsilip, a halbolt és a pénztárhelyiség. A felső szinten az üzemhez kapcsolódóan egy állatorvosi helyiség, valamint egy labor is kialakításra került. Az irodák mellett egy tárgyalóhelyiség is létrejött, ahol a termelési értekezletek, illetve a beszerzési és értékesítési tárgyalások bonyolíthatók le. A felújítás során a padlóburkolat is megújult.

A cég eszközbeszerzés során 2 db hűtőautót is vásárolt, melyek egyenként 8 raklap hűtött áru szállítására alkalmasak, -20 °C és +4 °C között. Ezen felül egy csomagoló- címkéző géppel is gazdagodott a vállalat, amely percenként 40 db tálca elkészítését teszi lehetővé, 9,8 kW/h áramigény felhasználásával.  Az beszerzett ózongenerátor gépnek köszönhetően csökkenthetővé vált a felhasznált vegyszerek mennyisége. Az új kamerarendszer a gyors beavatkozást teszi lehetővé az esetleges üzemzavarok esetében. A modern vállalatirányítási szoftver beszerzésével pedig a termékek és azok egyes összetevőinek azonosítása, nyomon követés, valamint a visszahívhatóságot biztosító rendszerek kiépítése válik elérhetővé.

A fejlesztésnek köszönhetően megtörtént a halfeldolgozó üzem kapacitásbővítése, megbízhatóbbá vált a partnerkiszolgálás, továbbá a cég versenyképessége is megnövekedett, a járműpark bővítésével pedig a biztonságos áruszállítás is garantálható.

A program a MAHOP-5.3.3-2016-2018-00014 projekt keretében, európai uniós forrás bevonásával valósult meg.

További részletek a támogatott projekt keresőben:Tovább

Hírlevél

© 2024 Együtt fejlődünk

Megszakítás