Szakdolgozói képzések segítették a hiányszakmák területén a humán erőforrás minőségének javulását, a jövő szükségleteihez megfelelő létszámú munkaerő biztosíthatóságát a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Klinikáin és a Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban.
Négy konkrét hiányszakma csökkentése volt egy uniós támogatással megvalósult projekt fókuszában a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Klinikáin és a Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban. A közel 50 bevont szakdolgozó képzését tanulmányi szerződés keretében a Debreceni Egyetem – mint akkreditált szervezet – saját maga végezte. A résztvevők számára a támogatásból a képzés időtartama alatt motivációs ösztöndíjat folyósítottak.
A gyermek intenzív szakápoló területen országosan kevés képzés indul, pedig óriási szükség van rá. A pszichés megterhelés miatt kevesen választják ezt az irányt, ezért hiányszakmává vált. A képzés igen nagy jelentőséggel bírt, mert nem csupán a Debreceni Egyetem Klinikai Központ gyermek intenzív osztályának megfelelő végzettségű humánerőforrását hivatott biztosítani, hanem Borsod-Abaúj-Zemplén-, Szabolcs-Szatmár-Bereg-, valamint Szolnok vármegyékét is.
Jól képzett felnőtt intenzív szakápolóra szintén gyakorlatilag állandó igény van, a projekt keretében megvalósult ezirányú képzéseknek elsődleges célja az volt, hogy az Egyetemhez tartozó felnőtt intenzív osztályokon megfelelő végzettségű és létszámú szakember álljon rendelkezésre minél jobb minőségű egészségügyi ellátást nyújtva.
A sürgősségi szakápolók esetében országos jelenség, hogy magasabb a fluktuáció a szakdolgozók körében a nagy fizikai és pszichés megterhelés miatt, mint az egészségügyi szakdolgozók összességében, ezért ezen a területen is szükségesnek bizonyult képzés indítása.
Mindezek mellett pedig a szintén hiányszakmának számító egészségügyi gyakorlatvezető képzést is indítottak, mely az utánpótlás nevelés szempontjából kiemelten fontos munkakör, különös tekintettel a duális képzés jelentőségére.
A képzésekből kikerült magasan képzett szakemberek segítik az egészségügyi ellátórendszer hatékony működését a megfelelő humánerőforrás rendelkezésre állásával, biztosítják a magas szakmai színvonalat, ezzel is hozzájárulva az életesélyek és az egészségben eltöltött életévek növekedéséhez.
A program az EFOP-1.10.3-17-2017-00005 projekt keretében, európai uniós forrás bevonásával valósulhatott meg.
További részletek a támogatott projekt keresőben:Tovább