A Pest Vármegyei Kormányhivatal Pillér projekt keretében rendezett foglalkoztatási fórumot munkaadók, vállalkozások, civil szervezetek és intézmények részvételével.
A 2021-27-es programozási időszak stratégiai fontosságú műveletei (operations of strategic importance, OSI), magyar fejlesztéspolitikai nevükön Pillérek egyik célja, hogy nagyobb láthatóságot biztosítsanak az uniós támogatásoknak, széles körben megmutatva az elért eredményeket a polgárok számára. A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz (GINOP Plusz) két jelentős pillére az Ifjúsági Garancia Plusz, illetve A munkaerő-kínálat bővítése és fejlesztése című intézkedés, amelyek országos szinten valósulnak meg. Az Ifjúsági Garancia Plusz azon 15-29 év közötti fiatalok bevonását célozza, akik nem tanulnak vagy nem dolgoznak, őket juttatja munkához, munkatapasztalathoz, segíti a piacképes tudás megszerzését számukra. A program mintegy 102 milliárd forint európai uniós támogatásból valósul meg. A munkaerő-kínálat bővítése és fejlesztése projekt 150 milliárd forint felhasználásával a 30. életévüket betöltött álláskeresőket és inaktívakat támogatja, kiemelten segítve a munkaerőpiaci szempontból hátrányos helyzetű csoportokat, az őket foglalkoztató munkáltatókat, valamint a közfoglalkoztatásból kilépő munkavállalókat. A célcsoportba tartozók nyílt munkaerőpiaci integrációját egymásra épülő szolgáltatások és támogatások mozdítják elő.
A Kormányhivatal arra hívta fel a figyelmet, hogy a vállalkozások számára a munkaerő-piaci és humánerőforrás területen túl a lehető legszélesebb körben nyújtanak segítséget és adnak információkat a támogatási formákról. A GINOP Plusz Pillér projektjei mellett a Digitális Megújulás Operatív Program Plusz (DIMOP Plusz) pályázatai is biztosítanak fejlesztési lehetőségeket, többek között a KKV szektor versenyképességének növelésére. A fórumon a mindennapi működés szempontjából fontos, a foglalkoztatókat érintő aktuális adózási kérdéseket és foglalkoztatás-felügyeleti ellenőrzéseket bemutató előadásokra is sor került.
A munkaerő-piaci programok elsődleges célja az álláskereső és az inaktív személyek foglakoztatásának előmozdítása, hogy minél többen hozzájárulhassanak értékteremtő munkával saját és közösségük jólétének gyarapításához.