Digitális termék-innovációs támogatási program mikro- és kisvállalkozásoknak

2025. 02. 27.

2025. január 31. és március 4. között nyújtható be pályázat arra a Digitális Megújulás Operatív Program Plusz (DIMOP Plusz) felhívásra, amely digitális termék-innovációs fejlesztéseket támogat. A projektek minimum 10, maximum 35 millió forintot nyerhetnek.

A 2021-27-es programozási időszak stratégiai fontosságú műveletei (operations of strategic importance, OSI), közérthetőbb nevükön a Pillérek kijelölésének egyik célja, hogy nagyobb láthatóságot biztosítsanak az uniós támogatásoknak, széles körben megmutatva az elért eredményeket a polgárok számára. A DIMOP Plusz egyik Pillére a Dedikált K+F+I és piacra lépést támogató program a digitális gazdaság szereplőinek – Digitális termék-innovációs fejlesztések című intézkedés.

A felhívás keretében kizárólag mikro-, és kisvállalkozások igényelhetnek vissza nem térítendő támogatást digitális termék-innovációs fejlesztésre, tárgyi eszköz beszerzésre, immateriális javak beszerzésére, iparjogvédelmi tevékenységre és a százalékos átalányalapú finanszírozás költségeire. A pályázat célja, hogy olyan digitális termék-innovációs és piacra lépési projekteket támogasson, amiket a vállalkozások önállóan megvalósítanak meg, piaci potenciállal rendelkeznek, és amelyek esetében valószínűsíthető a támogatás megtérülése.

Kizárólag olyan digitális kutatás-fejlesztési projekt nyerhet el forrást, ami fejlett digitális technológiák alkalmazásával megvalósuló új szoftver termékek, szolgáltatások kialakítására irányul és melynek újdonságtartalma besorolható az alábbi területek egyikébe: szoftverfejlesztés, infokommunikációs-technológia (IKT) szolgáltatás, adatfeldolgozás vagy távközlés.

A fejlett digitális technológiákat a Stratégiai Technológiák Európai Platformjának (STEP) létrehozásáról szóló európai parlamenti és tanácsi rendelet elvárásaival összhangban határozták meg. Olyan innovatív, kialakulóban lévő, élvonalbeli technológiákról van szó, amelyek jelentős gazdasági potenciállal rendelkeznek és így számos uniós piacot érinthetnek.

Hírlevél

© 2024 Együtt fejlődünk

Megszakítás