A Pécsi Tudományegyetem hazánk egyik legkiemelkedőbb felsőoktatási intézménye, amely az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program (EFOP) támogatásával, uniós forrás bevonásával több olyan sikeres intézkedést is megvalósított, mellyel növelni tudták a hallgatók és oktatók elégedettségét, az egyetem versenyképességét, a munkaerő-piaci kihívásokra adott válaszok hatékonyságát, valamint a női és hátrányos helyzetű hallgatók hozzáférésének javítását.
Az egyetem a 2017–2021-es időszakra három kiemelt projektcélt fogalmazott meg az intézményfejlesztési tervvel összhangban: az egységes egyetem kialakítását a karok közötti integráció erősítésével, a társadalmi-gazdasági kihívásokra jól reagáló innovatív egyetem fejlesztését, továbbá a nemzetközi egyetemmé válást. Ezen célok elérésé érdekében a képzési szerkezetet bővítették, modernizálták a gazdasági igények figyelembe vételével. A digitalizáció szintén nagy szerepet kapott. Az egyetem több karán különböző specifikus fejlesztések történtek: például az orvos-és egészségtudomány területén a módszertani megújulás mellett innovatív oktatási környezetet alakítottak ki; a fenntarthatóság jegyében rövid ciklusú képzéseket vezettek be az agrárképzésben; illetve megvalósult a gazdaságtudományi képzések összekapcsolt (joint) programjainak kialakítása modern eszközpark létesítésével. A projekt részeként komplex sportszolgáltatás és egészségnevelési rendszer is kidolgozásra került.
A Kárpát-medencei nemzetközi kapcsolatok koordinálásán túl intézményi szintű programokkal és tevékenységekkel az egyetemnek sikerült még fokozottabban bekapcsolódnia az Európai Felsőoktatási Térségbe, ezzel is tovább növelve nemzetközi szerepét és erősítve helyét a globális felsőoktatási térképen. Ahhoz, hogy az egyetem a 21. századi, befogadóbb felsőoktatási modell hatékony megvalósítását is magáénak tudja, bevezette az úgynevezett HABIT (Hallgatói Bennmaradás Intenzív Támogatása) elnevezésű modult, amely a hátrányos helyzetű célcsoportokként jelzett hallgatók számára nyújt segítséget tanulmányaik sikeres befejezésében, valamint a változó munkaerő-piaci követelményekhez való illeszkedésben. További támogató intézkedések tették lehetővé, hogy növeljék a női és a hátrányos helyzetű hallgatók számát az úgynevezett MTMI (matematika, természettudomány, mérnök, informatika) területein is.
A Pécsi Tudományegyetem a projektnek köszönhetően sikeresen fokozta teljesítményét, stabilizálta hallgatói létszámát oly módon, hogy területi és képzési lefedettség megnövelte, fejlesztette az oktatói és kiszolgálói erőforrások minőségét, valamint szorosabb gazdasági együttműködéseket hozott létre.
A program az EFOP-3.4.3-16-2016-00005 projekt keretében, európai uniós forrás bevonásával valósulhatott meg.
További részletek a támogatott projekt keresőben: Tovább