Lendületben a hazai bőröndipar

2025. 07. 18.

A Samsonite neve a világ minden táján egyet jelent a megbízható, stílusos utazóbőröndökkel. Azt azonban kevesen tudják, hogy a világmárka hazai gyára is folyamatosan fejlődik – ráadásul uniós támogatás segítségével.

A Samsonite-Hungária Bőrönd Kft. vezetésével egy olyan projekt valósult meg, amely egyszerre erősíti a helyi ipart, bővíti a termelési kapacitásokat és lehetőséget ad a magyar kis- és középvállalkozásoknak (kkv-knak) a nemzetközi beszállítói körbe való belépésre. A konzorciumban a Plasticor Kft., a Kresz & Fiedler Kft., a Termoplast Kft. és a Vertikal Group Nyrt. vett részt, így összesen öt magyar vállalat dolgozott együtt egy ambiciózus célt követve: növelni a hazai fröccsöntött bőröndalkatrész-gyártás kapacitását, fejleszteni a beszállítói képességeket és még versenyképesebbé tenni a teljes hazai gyártási láncot.

Az elmúlt években a Samsonite magyarországi gyárának termelése meredeken emelkedett. Ez a növekedés pedig egyre nagyobb igényt teremtett megbízható, gyorsan reagáló, helyi beszállítókra. A vállalat számára fontos stratégiai cél, hogy csökkentse a távol-keleti beszállítóktól való függést, és inkább olyan partnerekkel dolgozzon, akik közelebb vannak a gyártási bázishoz, így rugalmasabban tudják kiszolgálni az igényeket.

Az uniós projekt keretében látványos technológiai és szervezeti fejlesztések valósultak meg. A Samsonite-Hungária Bőrönd Kft. a legkorszerűbb, innovatív ISEC® EVO 102 Pelletising Plant technológiát vezette be, amellyel a gyártás hatékonyságát és minőségét emelte. A további résztvevő vállalatok modern fröccsöntő gépeket, szerszámokat, szerelőszigeteket és logisztikai eszközöket szereztek be, amelyek közvetlenül támogatják a bőröndalkatrészek gyártását. Két cég új gyártócsarnokot épített, egy pedig innovatív összeszerelő technológiát vezetett be, miközben valamennyi partner korszerűsítette informatikai rendszereit – beleértve új szoftverek és hardverek beszerzését is –, hogy a digitális működés, az adatkezelés és a gyártási hatékonyság is új szintre léphessen.

A technikai újítások mellett legalább ilyen fontos szerepet kaptak a szervezeti és tudásalapú fejlesztések. A cég tanácsadással, képzésekkel és szervezetfejlesztéssel is segítette partnereit, hogy azok minden szinten megfeleljenek a nemzetközi beszállítói elvárásoknak és olyan együttműködés jöhessen létre, ahol a globális és helyi szintek összekapcsolódnak – közösen építve egy fenntarthatóbb és versenyképesebb jövőt.

Ez a fejlesztés nemcsak technológiai ugrást jelentett a résztvevő cégeknek, hanem lehetőséget is arra, hogy hosszú távon részesei legyenek a globális ellátási láncnak. A projekt minden eleme azt szolgálja, hogy a hazai gyártás ne csupán lépést tartson a nemzetközi versennyel, hanem élen is járjon benne.

A program a GINOP-1.3.3-16-2016-00001 projekt keretében, európai uniós forrás bevonásával valósult meg.

További részletek a támogatott projekt keresőben:Tovább

Hírlevél

© 2024 Együtt fejlődünk

Megszakítás