Somogyban is Pillérek segítik a munkába állást

2024. 11. 05.

Somogy vármegyében két GINOP Plusz Pillér is segíti a munkaerőpiaci elhelyezkedést: a két program a munkaképes korú lakosság álláshoz jutását segíti. 2024. október 10-én az Európai Unió támogatásával megvalósuló projektek nyitórendezvényén munkáltatóknak és együttműködő partnereknek mutatták be a lehetőségeket Kaposváron.

A 2021-27-es programozási időszak stratégiai fontosságú műveletei (operations of strategic importance, OSI), a Pillérek egyik célja, hogy nagyobb láthatóságot biztosítsanak az uniós támogatásoknak, széles körben megmutatva az elért eredményeket a polgárok számára. A 2021-27-es programozási időszakban minden operatív programhoz tartoznak Pillérek.

A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz (GINOP Plusz) egyik Pillére az országos szinten megvalósuló „Ifjúsági Garancia Plusz”. A 200 milliárd forintos keretösszegű program célja, hogy a 15-30 év közötti fiatalokat munkához, munkatapasztalathoz vagy piacképes tudás megszerzéséhez segítse.

A GINOP Plusz másik Pillére, „A munkaerő-kínálat bővítése és fejlesztése” című fejlesztés, ahol azoknak a 30-64 év közötti személyeknek a munkához, munkatapasztalathoz vagy piacképes tudáshoz jutását támogatják, akik jelenleg nem dolgoznak és álláskeresőként vagy szolgáltatást kérőként nyilvántartásba vételüket kérték a lakóhelyük vagy tartózkodási helyük szerint illetékes hivatal foglalkoztatási osztályán.

A GINOP Plusz programok segítséget nyújtanak a kormányzati célhoz, miszerint 2030-ra a 20-64 éves népesség foglalkoztatási rátája elérje a 85 százalékot. Az „Ifjúsági Garancia Plusz” programba az április közepi indulása óta már 11 ezer fiatalt vontak be, közülük hétezren már támogatásban is részesültek. „A munkaerő-kínálat bővítése és fejlesztése” program május 16-án indult, ebben már több mint 6 ezer 30-64 év közötti álláskereső és inaktív személy kapott valamilyen támogatást, és 75 ezer munkavállalót vontak be valamilyen képzésbe.

Somogy vármegyében az „Ifjúsági Garancia Plusz” keretében eddig 430 kérelem érkezett, melyből 310 esetben ítéltek meg támogatást csaknem 322 millió forint értékben. „A munkaerő-kínálat bővítése és fejlesztése” programban pedig 464 beérkező kérelemből 323-at bíráltak el pozitívan 331 millió forint összegben.

Hírlevél

© 2024 Együtt fejlődünk

Megszakítás