A Kontakt Alapítvány által megvalósított uniós projekt célja az volt, hogy a munkanélküli és inaktív emberek visszataláljanak a munka világába és tartósan foglalkoztatásban tudjanak maradni. Ehhez egyéni fejlesztési terveket készítettek, munkaerő-piaci tanácsadást és különböző támogatási szolgáltatásokat nyújtottak.
A fejlesztés abba a támogatási programba illeszkedett, amelyben nem állami szervezetek bevonásával egészítették ki a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat munkaerőpiaci tevékenységét, lehetővé téve olyan hátrányos helyzetű álláskeresők elérését és foglalkoztatásba vezetését, akiket az állami rendszer kisebb hatékonysággal képes elérni. Az álláskeresők, különösen az alacsony iskolai végzettségűek és inaktívak számára a személyre szabott támogatások és tanácsadások hatékonyabb beilleszkedést eredményezhetnek a munkaerőpiacon. A program Budapest és Pest megye területén működött, és elvárás volt, hogy a bevont álláskeresők legalább 20%-a elhelyezkedjen az elsődleges munkaerőpiacon.
A célok eléréséhez egyéni fejlesztési terveket készítettek, munkaerő-piaci tanácsadást nyújtottak, és különböző támogatási szolgáltatásokat biztosítottak. A résztvevők egyéni és csoportos foglalkozásokon vehettek részt, amelyek hozzájárultak a munkavállaláshoz szükséges készségek fejlesztéséhez.
A projekt során egyéni foglalkozások és csoportos tréningek együttesen támogatták a résztvevőket. Az álláskeresési tanácsadás, pszichológiai támogatás és szociális információnyújtás mellett komoly szerepet kaptak a motivációs tréningek és a munkaerő-piaci mentorálás, valamint a pályaorientációs és pályamódosítási tanácsadás. A kulcskompetenciák fejlesztése, például kommunikáció és problémamegoldás, az álláskeresési technikák elsajátítása és állásfeltárás, illetve a munkahelyi beilleszkedés segítése és betanítás mind azt segítették, hogy az álláskeresők ne csak elhelyezkedjenek, hanem hosszú távon meg is tartsák munkahelyüket.
A projekt különös jelentőségét az adta, hogy az álláskeresők egyéni igényeire szabott támogatást kaphattak: feltárták erősségeiket, fejlesztendő területeiket és segítették őket abban, hogy hosszú távon sikeresek legyenek a munkaerőpiacon.
A projekt a VEKOP-8.1.2-16-2017-00002 projekt keretében, európai uniós forrás bevonásával valósult meg.
További részletek a támogatott projekt keresőben:Tovább